Интер спечели купата на Италия по футбол. Във втория финален двубой отборът от Милано победи Рома с 3:1, и след 1:1 в първата среща взе трофея за втора поредна година и за пети път в клубната си история.

Във финала преди година отново се срещнаха тези два тима.

Аржентинският национал Естебан Камбиасо изведе Интер напред още в 6-ата минута на двубоя. Той изстреля топката от воле, след подаване на сънародника си Санети.

Второто попадение бе на Хулио Крус, в самия край на първата част, като нападателят сам си изработи гола.

В 76-ата минута нигериеца Обафеми Мартенс, който се появи на терена малко преди това, направи резултата класически.

Крайното 3:1 оформи четири минути по-късно Шабани Нонда.

Събитието за Рома в този мач бе завръщането на капитана Франческо Тоти. Той се появи на терена малко след началото на второто полувреме.

Капитанът на римляните се възстановяваше от контузия, която получи в средата на февруари.

"Доволен съм, най-вече заради играчите ми, които преглътнаха доста разочарования през последните месеци", заяви след двубоя треньора на Интер, Роберто Манчини.