Турнир: Копа Италия Стадион: "Джузепе Меаца", гр. Милано (Италия) Зрители:

Тами Ейбрахам не е способен да продължи заради контузията си бе заменен от Феликс Афена-Гиан.

Иван Перишич отстъпва мястото си на Дензел Думфрис.

85′

Артуро Видал бе заменен от Матиас Весино.

80′

Лаутаро Мартинес опита амбициозен удар от средно разстояние. Вратарят покри ъгъла си, но кълбото премина над напречната греда.

70′

Жордан Верету е заменен от Браян Кристантe.

70′

Лоренцо Пелегрини замени Серджо Оливейра.

68′

ГОЛ ЗА ИНТЕР! Алексис Санчес вкара истински снаряд от сериозна дистанция, пред дъгата на наказателното поле. Чилиецът внася сериозна увереност в редиците на "нерадзурите", които все по-умело гледат към полуфинала на Купата на Италия!

65′

Каква намеса! Дзаниоло стреля отляво, от много малък ъгъл, топката влетяваше право към опразнената врата, но Шкриниар се притече и изби буквално от голлинията. В крайна сметка бе отсъдена и засада при паса към играча на Рома!

63′

Шанс за Рома! Оливейра стреля много опасно, топката рикошира в рамото на Брозович, отклони траекторията си и Ханданович се разтегна и спаси с една ръка. Гостите има за какво да съжаляват!

Снимка 562832

Източник: Twitter

60′

Николо Дзаниоло получи прецизно подаване и прати отсечен удар от границата на наказателното поле, но топката прелетя малко встрани от дясната греда.

55′

Интер започва по-напористо втората част. "Нерадзурите" упорито търсят второ попадение, което да им даде повече спокойствие за класиране напред.

Снимка 562826

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Рожер Ибанес отстъпва мястото си на Мараш Кумбула.

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Алесандро Бастони се контузи и отстъпи мястото си Де Врай.

38′

Манчини също получи жълт картон за нарушение срещу Санчес.

37′

Дзаниоло получи жълт картон.

31′

Рожер Ибанес засече центриране с глава, но топката мина опасно близо до лявата греда.

27′

Римляните изравниха играта, след като преодоляха първоначалния шок от ранния гол. "Вълците" все по-умело поглеждат към вратата, пазена от Ханданович.

Снимка 562830

20′

Възможност за "вълците"! Николо Дзаниоло достигна до прецизен пас на границата на наказателното поле. Халфът шутира през купа от играчи ниско в средата на вратата, принуждавайки Самир Ханданович да направи добро спасяване.

15′

От нищото, Рома можеше да изравни, след като Ейбрахам беше близо да засече след едно разбъркване, но Бастони изби.

Снимка 562828

12′

Иван Перишич заслужи аплодисментите на публиката, тъй като се бори лъвски, за да достигне до топка от другия край на терена. В крайна сметка, коженото кълбо излезе в аут.

5′

Греда за Интер! Николо Барела отигра прецизно подаване и отправи удар от дистанция, който обаче разтресе гредата. Какъв шанс за миланския гранд, който вече можеше да води убедително.

3′
2′

ГОЛ ЗА ИНТЕР! Бившият играч на Рома - Един Джеко засече центриране на Перишич отляво и с едно докосване разстреля мрежата на Патрисио за 1:0! Какъв старт на мача и по-специално за "нерадзурите"! Босненецът се израдва премерено за попадението, от уважение към "вълците".

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Снимка 562824

1′

14 Шомуродов

Интер и Рома се изправят един срещу друг в двубой от 1/4-финалите за Купата на Италия. Срещата на "Джузепе Меаца" започва в 22:00 часа.

В последните си няколко срещи представянето на "нерадзурите" е непостоянно. В събота играчите на Симоне Индзаги допуснаха поражение в дербито на Милано, въпреки че до 75-ата минута на срещата водеха с 1:0.

В 1/8-финалната фаза за Купата на Италия Интер отново срещна сериозни затруднения, този път в мача с Емполи. Тогава тимът от Милано отново поведе в резултата, но играчите на Емполи показаха характер и върнаха две попадения. Едва в даденото от съдията продължение "нерадзурите" се добраха до победата.

Рома пък имаше далеч по-спокоен мач в предходния кръг от Серия "А" срещу Лече (3:1). Трябва се има предвид обаче лошата форма на "вълците" като гости под ръководството на Жозе Моуриньо.

Иначе римляните заемат седмото място във временното класиране на първенството, като в последния кръг допусна изненадващо равенство както за феновоте, така и за букмейкърите със състава на Дженоа (0:0).

Индзаги: Разочаровани сме от дербито