Интер се класира на полуфиналите за Купата на Италия. "Нерадзурите" се наложиха с 2:0 над Рома в интересен сблъсък на "Сан Сиро".

Попаденията станаха дело на Един Джеко и Алексис Санчес. Така Интер се реваншира, макар и частично пред феновете си за злощастната загуба от Милан след пълен обрат през уикенда.

В днешната среща играчите на Симеоне Индзаги по-упорито търсеха успеха.

Снимка 562824

Миланският гранд наложи пълна доминация в началните минути, но в средата на полувремето, "вълците" започнаха да показват зъби и да опитват да застрашават вратата на Ханданович.

Интер - Рома, Санчес улеснява мисия "полуфинал" за домакините

Срещата на "Джузепе Меаца" започва в 22:00 часа

Мачът започна мечтано за домакините. Във 2-ата минута, бившият играч на Рома - Един Джеко засече центриране на Перишич отляво и с едно докосване разстреля мрежата на Патрисио за 1:0. В 5-ата минута, Николо Барела отигра прецизно подаване и отправи удар от дистанция, който обаче разтресе гредата.

В 20-ата минута, Николо Дзаниоло достигна до прецизен пас на границата на наказателното поле. Халфът шутира през купа от играчи ниско в средата на вратата, принуждавайки Самир Ханданович да направи добро спасяване. Минута преди края на полувремето, Алесандро Бастони се контузи и отстъпи мястото си Де Врай.

Снимка 562830

През втората част, Интер продължи да доминира.

В 63-ата минута, гостите обаче имаха за какво да съжаляват. Оливейра стреля много опасно, топката рикошира в рамото на Брозович, отклони траекторията си и Ханданович се разтегна и спаси с една ръка.

Снимка 562832

Източник: Twitter

Две минути по-късно, Дзаниоло стреля отляво, от много малък ъгъл, топката влетяваше право към опразнената врата, но Шкриниар се притече и изби буквално от голлинията. В крайна сметка бе отсъдена и засада при паса към играча на Рома.

В 68-ата минута, Алексис Санчес вкара истински снаряд от сериозна дистанция, пред дъгата на наказателното поле, за да удвои аванса на миланския гранд.

До края на мача не се стигна до ново чисто положение и така Интер се класира на полуфиналите за Купата на Италия.