Интер и Милан сътвориха истинско дерби в четвъртфиналната фаза за Купата на Италия.

"Нерадзурите" победиха с 2:1 на "Джузепе Меца" след като изоставаха в резултата. Дерби дела Мадонина предложи истинско зрелище като Златан Ибрахимович донесе преднина на "росонерите" с 58-ата минута, а през второто полувреме бе изгонен.

Ромелу Лукаку изравни в 71-ата минута, а Кристиан Ериксен донесе безценната победа на Интер в седмата минута на добавеното време.

Снимка 515748

Срещата беше белязана и от смяна на съдията, който в 75-ата минута получи травма и отстъпи мястото си на 4-ия рефер.

Срещата започна с натиск на Милан. В 31-ата минута това даде резултат и "росонерите" поведоха. Суаило Меите намери Златан Ибрахимович, който нанесе удар по трева от ръба на пеналтерията и отбеляза. Топката влетя в мрежата от лявата греда, оставяйки без шанс вратаря.

Неволите на Марио Балотели нямат край

Неволите на Балотели нямат край

Бившият национал на Италия беше спрян на влизане към паркинга на стадиона

Интер отговори с изстрел на Санчес, който обаче бе блокиран от бранител на Милан, а претенции за дузпа на домакините отново останаха неуважени от главния съдия.

Малко преди края на полувремето, звездите на двата тима Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимович влязоха в спор като дори се стигна до физически сблъсък.

През втората част драмата бе пълна. В 58-ата минута Златан Ибрахимович бе изгонен за нарушение срещу Коларов и получи втори жълт картон.

В 71-ата минута Интер получи право да изпълни дузпа след нарушение срешу Барела. Лукаку застана зад бялата точка и не сгреши за 1:1.

Матео Мусакио е пред трансфер в Лацио

Договорът на 30-годишния играч изтича в края на сезона

В 75-ата минута главният съдия получи травма и срещата бе прекъсната за около 5 минути, за да влезе четвъртият съдия на смяна.

Това наложи и сериозното продължение на двубоя. В седмата минута на добавеното време, Кристиан Ериксеон вкара от свободен удар в 97-ата минута, за да прати "нерадзурите" на полуфинал за Купата на Италия.

Интер - Милан 2:1

0:1 Златан Ибрахимович (31)

Червен картон за Златан Ибрахимович (58, Милан)

1:1 Ромелу Лукаку (71, дузпа)

2:1 Кристиан Ериксен (90+7)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Ханданович, Шкринияр, Де Врай, Коларов, Дармиан, Барела, Брозович, Видал, Перишич, Алексис, Лукаку;

МИЛАН: Татарушану, Далот, Кяер, Романьоли, Ернандес, Мейте, Кесие, Салемакерс, Диас, Леао, Ибрахимович;