Селекцията на Интер продължава възхода си в Серия "А". Момчетата на Лучано Спалети постигнаха трета поредна победа, като тази вечер надигран беше отборът на Каляри с 2:0. Добрата новина за "нерадзурите" е, че успяха да съхранят силите на част от основните си футболисти преди сблъсъка с ПСВ (Айндховен) в Шампионската лига.

Първото попадение мача падна след само 12 минути игра, когато аржентинският талант Лаутаро Мартинез засече елегантно с глава центриране на Далберт.

Снимка 380966

Източник: EPA/БГНЕС

Малко след това Каляри можеше и да върне гола, но с пропуск се отличи опитният Марко Сау.

В 72-ата минута гостите от остров Сардиния си мислеха, че вече резултатът е 1:1. Радостта за хората на Роландо Маран обаче бе доста кратка, след като голът им бе отменен при намесата на системата ВАР. На нея се видя, че играч на "рособлу" докосва коженото кълбо с ръка.

Снимка 380965

Успокояващото второ попадение в мача за Интер падна минута преди края, когато Матео Политано реализира с красиво воле в далечния ъгъл на Краньо.

В следващия кръг четвъртите в таблицата гостуват на СПАЛ, докато Каляри ще си има работа с Болоня.

Ювентус победи Наполи с 3:1

Няма кой да спре "Старата госпожа", Наполи също падна в жертва на безпогрешен Ювентус

Дербито на Серия "А" завърши с успех 3:1 за селекцията на Масимилиано Алегри

ИНТЕР - КАЛЯРИ 2:0

1:0 Мартинес (12"), 2:0 Политано (89")

СТАДИОН: "Джузепе Меаца"

СЪДИЯ: Давиде Маса

ИНТЕР: Ханданович, Далберт, Миранда, Де Врий, Д"Амброзио, Наинголан, Галярдини, Борха Валеро, Политано, Мартинес, Кандрева (резерви: Падели, Асамоа, Брозович, Икарди, Кейта, Марио, Перишич, Ранокия, Шкриниар, Весино)

КАЛЯРИ: Краньо, Андреоли, Клаван, Фараго, Сърна, Бардарич, Барела, Йоница, Десена, Паволети, Сау (резерви: Арсети, Дага, Рафаел, Кастро, Чери, Чигарини, Фариас, Падоин, Паяц, Жоао Педро, Писакане, Романя)