Отборът на Ювентус продължава с безпогрешното си представяне в Калчото. Тази вечер "Старата госпожа" триумфира и над най-големия си конкурент за Скудетото - Наполи. Селекцията на Масимилиано Алегри зарадва своите тифози с успех 3:1, който ги откъсна на шест точки дистанция от "партенопеите".

За да бъде това факт, "бианконерите" трябваше да осъществяват обрат. Дербито за тях не започна по-добър начин, след като в 10-ата минута домакините паднаха в жертва на страхотна контраатака, завършила с гол на Дрис Мертенс. До почивката паритетът бе възстановен, след като Марио Манджукич се разписа с глава.

Ювентус - Наполи 3:1 (Развой на срещата по минути)

Поредна победа за Кристиано Роналдо и компания

Малко след паузата, обратът бе пълен. Роналдо шутира в гредата, а пък Манджукич бе на точното място и отбеляза втория си гол в мача. Юве получи допълнително предимство и след изгонването на Марио Руй в 59-ата минута, а всичко приключи с попадението на Лео Бонучи в 76-ата минута.

Снимка 380933

Началните минути на "Алианц Стейдиъм" предложиха много динамика и едно офанзивно неаполитанско поведение. Предвестник на задаваща се още по-голяма опасност бе положението в 6-ата минута, когато Пьотър Жиелински отправи мощна бомба от средна дистанция, която намери лявата греда на безпомощния в ситуацията Шчесни.

"Партенопеите" имаха своя миг в дербито само 180-секунди по-късно. Всичко започна след грешно изнесена топка от страна на Юве, което помогна за светкавична контраатака на гостите. Бързи пасове между Алан, Кайехон и Мертенс завършиха с гол на белгиеца, който смълча гласовитите тифози на "Старата госпожа".

Снимка 380920

Източник: EPA/БГНЕС

Развоят на събитията определено не се хареса на "бианконерите", които се втурнаха в опитите си да стигнат до бързо изравняване. Първата възможност се откри пред Кристиано Роналдо, но суперзвездата стреля право в обсега на Давид Оспина.

Шампионите на Италия изпълниха своята цел и бързо се върнаха в това толкова емоционално дерби. В 26-ата минута Кристиано Роналдо напомни за младежките си години като крило, като буквално развъртя съперников играч, за да центрира акуратно към Марио Манджукич. Хърватинът пък не чакаше втора покана и с глава опъна неаполитанската мрежа.

Стъписаните момчета на Карло Анчелоти набързо можеха да се оказват и догонващи в голямата битка на Калчото, ако голям късмет не ги бе покрил в 29-ата минута. Кристиано Роналдо стреля силно от фаул, Оспина изби, но право в краката на Киелини и Пянич. Звездите на Юве обаче така и не се разбраха кой да отправи изстрел и по този начин "пожалиха" своя опонент.

Макар и притиснати до стената, играчите на Наполи бяха тези, които можеха да стигнат до нов гол малко преди паузата. Марио Руй изненадващо се оказа на стрелкова позиция, но не съумя да запише името си сред голмайсторите.

Снимка 380934

Повод за "черно-бяла" радост имаше малко след подновяването на играта, когато любимците им на игрището сътвориха пълния обрат. Всичко започна от силен пробив през центъра на Пауло Дибала, който с малко трудности все пак подаде на Роналдо. Кристиано отправи светкавичен изстрел, който се отклони в гредата и същевременно с това се превърна и в голов пас за непокрития Марио Манджукич, реализирал в опразнения от Оспина ъгъл.

Снимка 380932

Проблемите за гостите от Неапол се засилиха още повече в 59-ата минута, когато момчетата на Анчелоти останаха с един по-малко. Марио Руй получи втори жълт картон от съдията Банти заради нарушение срещу Дибала. Решението на рефера предизвика сериозно меле между двата тима, от което пострадаха играчи и от двата враждуващи лагера.

Макар и страдащи от численото неравенство, гостите от Наполи имаха идеален шанс да изравнят резултата в 73-ата минута. Хосе Кайехон се измъкна зад отбраната на Юве и остана сам срещу Шчесни. Испанският национал обаче не демонстрира нужното хладнокръвие и изгуби индивидуалната битка с вражеския страж.

Снимка 380924

Интригата в дербито бе тотално убита в 75-ата минута, когато Леонардо Бонучи отбеляза своя първи гол след завръщането си в клуба от Милан. Защитникът се бе позиционирал добре при корнер и майсторски отклони в мрежата удар с глава на Кристиано Роналдо.

До края именно португалецът имаше няколко шанса да запише името си сред голмайсторите, но за негово огромно разочарование, това не се случи.

В следващия кръг Юве има непредсказуемо гостуване на Удинезе, докато Наполи приема у дома летящият високо до този момент Сасуоло.