Отборът на Интер продължава с неубедителното си представяне. Момчетата на Клаудио Раниери завършиха наравно 2:2 с Катания в мач от Серия „А", като изоставаха в резултата с 0:2 до 70-ата минута. С късни голове на Форлан и Милито обаче Интер се спаси от нов провал.

В продължението на мача домакините бяха близо до пълен обрат, но Пацини от няколко метра стреля право в ръцете на вратаря на Катания. Така след поредния неуспех момчетата на Раниери още по-сериозно се отдалечиха от зона Европа.

Интер започна с голямо желание срещата и искаше да се реваншира пред тифозите си, част от които вече не си спомнят кога за последно любимците им победиха. Първи шанс за гол се откри през Диего Форлан, но ударът на уругвайския нападател бе париран от стража на гостите Карисо.

Сициалианците обаче бяха тези, които откриха резултата. Това се случи в 20-ата минута, когато след първата си по-смислената атака Катания стигна до гол. Алехандро Гомес бе изведен отлично по левия фланг, нахлу в полето, финтира Нагатомо и с прецизен шут не остави шанс на Жулио Сезар - 0:1.

Очаквано попадението покачи в пъти напрежението както на терена, така и по трибуните, където освиркванията към Клаудио Раниери не секваха.

За да бъде фиаското на „Сан Сиро" пълно, в последните минути от първата част Катания вкара втори гол. Маркезе бе изведен по левия фланг и пусна в полето към Мариано Изко, който на празна врата не сгреши. При повторенията обаче ясно се видя, че голът не е редовен, тъй като в момента на подаването към Маркезе той е в засада. В крайна сметка обаче попадението бе признато, а Катания се оттегли за почивка с два гола аванс.

Напълно очаквано след почивката Интер се хвърли в атака с надеждата, че ще успее да се спаси от пореден резил. 20 минути преди последния съдийски сигнал Диего Форлан съживи шансовете на „нерадзурите", след като се разписа за 1:2. Уругваецът проби от ляво в полето, финтира бранител на гостите и отправи силен удар. Вратарят на Катания обаче допусна ужасяваща грешка и не успя да улови топката, която се удари в него и влезе в мрежата.

Това е втори гол за Форлан от началото на сезона в Италия, като дойде след 451 игрови минути „суша" за нападателя.

Попадението вдигна на крака Интер и в 80-ата минута момчетата на Раниери изравниха резултата - 2:2. Този път точен бе Диего Милито.

В последните минути и пред двата отбора се откриха отлични възможности за трети гол, но Гомес и Пацини направиха сериозни пропуски. Особено грандиозен бе този на Пацини, който в 90-ата минута от 3-4 метра стреля право в тялото на Карисо.

ИНТЕР - КАТАНИЯ 2:2

0:1 Гомес (20')

0:2 Изко (38')

1:2 Форлан (71')

2:2 Милито (80')

ИНТЕР: Жулио Сезар, Нагатомо, Лусио, Самуел, Санети, Фараони, Паломбо, Камбиасо, Форлан, Милито, Пацини

КАТАНИЯ: Карисо, Мота, Легроталие, Споли, Маркезе, Изко, Лоди, Алмирон, Гомес, Бергесио, Бариентос.