Интер изпревари Милан в класирането на Серия А след победата с 2:1 над Асколи в среща от 33-ия кръг.

"Синьо-черните", които за разлика от съгражданите си напуснаха Шампионската лига, победиха с 2:1 като гости Асколи, заемащ 11-о място с 38 точки, и имат 71 точки, докато Милан е със 70, но имат мач по-малко от "нерадзурите".

Заради нарушение срещу Фабио Куалиарела домакините получиха право на дузпа, от която Марко Феранте откри резултата в 21-ата минута.

Интер натисна здраво след почивката и в 51-ата минута вратарят на Асколи Фердинандо Копола събори Обафеми Мартенс, който нахлу в пеналта след пас на Сантяго Солари. Хулио Крус изравни, а само 5 минути по-късно Синиша Михайлович донесе победата с фалцов удар от фаул.

В другия мач от кръга Удинезе победи Ливорно като гост и увеличи шансовете си за спасение от изпадане.

Виченцо Якуинта откри резултата в 35-ата минута, а Чезаре Натали подпечата победата на "фриуланите" в 52-ата.

Звездата на гостите Якуинта получи червен картон в 66-ата минута, но това не попречи на Удинезе да си тръгне с трите точки.