Интер се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. „Нерадзурите" победиха Сампдория с 2:0 у дома и вече чака следващия си съперник, който ще бъде някой измежду Наполи и Удинезе.

Мачът срещу „моряците" ще се запомни с двата червени картона за гостите и дебютното попадение на Джердан Шакири.

Двубоят на „Сан Сиро" започна повече от интригуващо. Още в 12-ата минута Кръстичич задържа откъсващия се сам срещу вратаря Икарди и получи директен червен картон.

В 37-ата мин. Интер получи и дузпа, след като Всолек задържа Додо в наказателното поле. Икарди застана зад топката, но стреля слабо и Ромеро спаси.

Интер натискаше, но успя да открие чак в 71-ата мин. Шакири подаде към Подолски, той задържа Касталдело и върна към бившия играч на Байерн. Шакири нямаше проблем да преодолее Ромеро за 1:0.

В 77-ата мин Всолек също бе изгонен за втори жълт картон и Сампдория довърши мача с 9 души.

Домакините се възползваха от това, макар и с помощта на Де Силвестри. Той се опита да върне към Ромеро, но Икарди пресече паса и сложи точка на спора с втори гол.

Интер - Сампдория 2:0

1:0 Шакири (71')
2:0 Икарди (88')

Интер: Хуан Пабло Каризо, Данило Дамброзио, Марко Андреоли, Хуан Хесус, Додо, Гари Медел, Здравко Кузманович, Джердан Шакири, Матео Ковачич, Лукас Подолски, Мауро Икарди

Сампдория: Серджио Ромеро, Фабрицио Качаторе, Даниеле Гасталдело, Алесио Романьоли, Павел Взолек, Лука Рицо, Марко Маркиони, Ненад Кръстичич, Роберто Сориано, Лука Джорджевич, Стефано Окака Чука