Интер продължи с неособено доброто си представяне от началото на сезона под ръководството на новия си треньор Рафаел Бенитес. Този път "нерадзурите" не успяха да победят Сампдория у дома и се добраха само до 1:1.

Положенията се редяха и пред двете врати, като все пак домакините имаха приемущество, но така и не стигаха до гол. Така те бяха наказани за пропуските си в 62-ата минута, когато Губерти отбеляза първото попадение в срещата.

За пореден път от началото на сезона в спасител на Интер се превърна камерунският нападател Самуел Ето'о. Той донесе точката на "нерадзурите" с гол в 80-ата минута.  До края играчите на Интер пробваха да спечелят, но не се получи и така се отдалечиха на цели 4 точки от лидера Лацио.