Тимът на Интер се класира по безпроблемен начин за фазата на полуфиналите в турнира за Купата на Италия, след като в мача-реванш от ново победи Емполи с 2:0.

В първия сблъсък като гост миланския грабна успяха отново с два чисти гола и с общ резултат от 4:0 се класира напред.

ГросоВ 28-ата минута аржентинският футболист на „нерадзурите” Естебан Камбиасо откри резултата, а 15 минути преди края световният шампион с екипа на Италия Фабио Гросо удвои преднината на тима си, с което „подпечата визите” на Интер за полифиналите.

По този начин стана известен и третият полуфиналист, като по-рано днес до тази фаза на турнира достигнаха отборите на Самдория и Рома, победили съответно Киево и Парма.

Утре Милан гостува на Арецо в сблъсък, който ще определи последният полуфиналист.

Стартовите състави на двата тима:

Интер: Толдо, Бурдисо, Кордоба, Самуел, Гросо, Фиго, Дакур, Камбиасо, Солари, Мариано Гонзалес, Креспо

Емполи: Баси, Якопини, Марцорати, Ванили, Асколи, Фачини, Марианини, Бузеголи, Едер, Гаспарето, Матеини