Интер разби Аталанта. "Нерадзурите" се наложиха със 7:1 и направиха важна крачка към целта за класиране в евротурнирите.

Мауро Икарди блесна в двубоя с хеттрик. Аржентинецът откри в 17-ата минута, когато се оказа с топката зад стената на гостите и отблизо матира Бериша. Скоро след това той направи 2:0 с технично копване от бялата точка.

В 26-ата минута Икарди оформи с глава своя хеттрик. След половин час игра Интер вече правеше каквото си поиска на терена и не се виждаше как Аталанта ще се надигне. В рамките на четири минути между 31 и 34-ата Евер Банега вкара още два гола, за да е пълен кошмарът на бергамаските.

В 52-ата минута поредна светкавична атака на "нерадзурите" изведе на стрелкова позиция Роберто Галиардини, който с мощен удар заби топката в горния десен ъгъл на Берешиа - 6:1.

Интер договори трансфера на Федерико Бернардески

Нов италиански национал пристига в Интер

"Нерадзурите" ще трябва да платят 40 млн. евро

Крайният резултат бе оформен от Банега.

Така Интер за два мача вкара 12 гола и върви уверено нагоре класирането. Преди изиграването на всички мачове от кръга тимът на Стефано Пиоли се изкачи до четвъртото място, но все още е на сериозна дистанция от Шампионската лига.