Агонията на Интер продължава, въпреки че отборът показа признаци на "живот" след назначаването на Клаудио Раниери. Тази вечер "нерадзурите" допуснаха пълен обрат до 1:2 при гостуването си на Катания в първи мач от шестия кръг на Серия "А".

Въпреки няколкото ключови контузени футболисти в 6-ата минута грандът от Милано поведе. Майкон центрира отдясно, а Естебан Камбиасо засече от въздуха за 1:0.

За три минути през втората част обаче домакините нанесоха своя удар. Първо в 47-ата Алмирон изравни, а три след това Лоди от дузпа доведе нещата до 2:1. До последния съдийски сигнал Катания пропусна да подчертае превъзходството си.

С четвъртата си загуба от началото на сезона Интер е на 17-о място с четири точки. Катания пък се намира на пета позиция с осем.

Катания - Интер 1:2
0:1 Камбиасо 6
1:1 Алмирон 47
2:1 Лоди 50-д

Катания: Андухар, Капуано, Споли, Легроталие, Белучи, Алмирон, Озко, Гомес, Лоди, Рикути, Бергезио