Интер спечели дербито на 11-ия кръг на Серия А. „Нерадзурите" се наложиха с 1:0 над Рома у дома. По този начин Интер превзе върха, измествайки оттам Рома. Тимът от Милано е с точка повече от „вълците". Утре Наполи и Фиорентина могат да съберат същия актив като "синьо-черните", ако победят съответно Дженоа като гост и Фрозиноне като домакин.

Единственото попадение в срещата бе реализирано в 31-ата минута от дефанзивния халф Гари Медел, който тази вечер отбеляза първия си гол с фланелката на "нерадзурите".

Освен загубата, Рома получи още един удар. Един от основните играчи на тима - Миралем Пянич, ще пропусне римското дерби с Лацио след седмица. Пянич получи червен картон в 73-ата минута и ще бъде наказан за битката за Вечния град.

Дербито беше доста оспорвано. В 23-ата минута В 23-ата минута Джеко направи фрапантен пропуск след като от непосредствена близост вместо да вкара, се забави и Д'Амброзио с решаващ шпагат изчисти.

В 31-ата минута Гари Медел вкара фантастичен гол. Чилийският национал получи пас от Йоветич фронтално срещу вратата, овладя и с безпощаден шут по земя в долния десен ъгъл откри резултата - 1:0 за Интер.

В 67-ата минута Костас Манолас засече с глава центриране от корнер, но прати кълбото над горната греда.

До края на мача не се стигна до нови чисти голови положения и Интер триумфира с трите точки.

Gary Medel 1:0 Amazing Goal | Inter - AS Roma... by EuropeanLeagueLiveGoal