Интер не можа да победи Рома. Интересният, откриващ мач на кръг №15 в "Серия А" завърши 0:0. Домакините имаха повечето чисти положения, но защитата и вратарят на гостите неутрализираха силното нападение на "нерадзурите".

На живо: Интер - Рома, прогнозата е трудна победа за домакините

Интер - Рома 0:0, домакините трябва да съжаляват, че не водят

При успех "бианконерите" ще запазят първото място

Мачът започна с предпазлива игра на двата отбора. Ромелу Лукаку направи голям пропуск, след като ударът му отблизо беше спасен от Миранте.

Постепенно гостите овладяха инициативата и трайно пренесоха играта в полето на Интер. Това не доведе до нищо съществено.

В последните минути "нерадзурите" тръгнаха напред и след грешки в защитата на Рома стигнаха до отлични шансове, които все пак не промениха нулевото равенство.

Снимка 456357

След почивката домакините имаха отново хубави положения. Но Смолинг и Манчини надделяваха в дуелите с Лукаку и Мартинес.

Гостите така и не застрашиха защитата на Хамданович, въпрки влизането в игра на Един Джеко.

Така двата тима за четвърти пореден път завършиха наравно. Този резултат може да върне утре на върха Ювентус. Шампионите ще гостуват вечния съперник на Рома - Лацио.