Отборът на Интер имаше тежка вечер на своя "Джузепе Меаца". Селекцията на Антонио Конте записа второ равенство за сезона в Калчото, след като направи драматично 2:2 с Парма. В исторически план грандът винаги играе трудно срещу "дуковете", като това се потвърди и в последния ден от месец октомври.

По този начин интеристите пропуснаха да се доближат до временния лидер Милан, който дори е с мач по-малко.

Неволите на Лацио с СOVID-19 продължават

В клуба има още заразени играчи

През първата част домакините имаха две добри положения за гол, но Перишич и Ашраф Хакими не намериха очертанията на вратата.

Интересно стана малко след паузата, когато исканият точно от Интер - Жервиньо, съумя да даде аванс на гостите. Африканецът демонстрира огромна класа, след като засече от въздуха перфектно центриране на Ернани и не остави никакъв шанс на Ханданович. Малко след това Интер уж изравни, но головият изстрел на Де Врий бе отменен поради засада.

Шахтьор и Интер завършиха 0:0 в Шампионската лига

Шахтьор не се даде и на Интер, сравнително спокоен мач за българския съдия Георги Кабаков

0:0 в украинската столица

Парма удвои своята преднина в 62-ата минута. Де Врий отново беше в епицентъра на събитията, но този път ще бъде споменат с лошо. Нидерландецът остана безкрайно статичен при извеждащ пас на Инглезе към Жервиньо. Нападателят не изчака втора покана и без никакво притеснение отново донесе радост за своя тим.

Снимка 503301

Радващото за Интер бе, че "нерадзурите" бързо се върнаха в мача, тъй като в следващата атака Марсело Брозович намали до 1:2.

Италиански гранд пожела 33-годишния Жервиньо

Интер иска да възроди кариерата на африканеца

Инеристите се добраха до точката в даденото от съдията продължение. Иван Перишич се оказа най-съобразителен при статично положение и с глава отблизо оформи крайното 2:2.

ИНТЕР - ПАРМА 2:2

0:1 Жервиньо (46"), 0:2 Жервиньо (62"), 1:2 Брозович (64"), 2:2 Перишич (90+2")