Наполи записа 20-ата си победа от началото на сезона в италианската Серия „А". В мач от 33-ия кръг неаполитанци разбиха с 4:2 Лацио. Двата отбора направиха изключително атрактивен гол, в който спокойно можеха да паднат още попадения в двете врати.

Резултатът на „Сан Паоло" бе открит от Лулич в средата на първата част, но в 41-ата минута Мертенс изравни за 1:1. След почивката пък се развихри Гонсало Игуаин, който се разписа на 3 пъти. Второто попадение за столичани пък бе дело на Онази.

Благодарение на победата Наполи събра на сметката си 67 точки, като запази разликата от четвъртия в класирането Фиорентина на комфортните 9 точки. В същото време „виолетовите" разгромиха с 5:3 като гост Верона и записаха втори пореден успех в шампионата.

Изключително инфарктен бе двубоят в Торино между едноименния тим и Дженоа. „Грифоните" откриха резултата в 85-ата минута чрез Джилардино, но в 92-ата и 93-ата минута „биковете" осъществиха пълен обрат. Попаденията за домакините реализираха „редовните заподозрени" - Чиро Иммобиле и Алесио Черчи.