Милан и Наполи не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в един от най-очакваните двубои от поредния кръг в италианската Серия „А". Голямата звезда на „росонерите" Златан Ибрахимович за пореден път блесна, но този път не с гол в противниковата врата, а с директен червен картон.
Шведът бе изгонен в 65-ата минута, след като удари шамар на защитника на неаполитанци Салваторе Ароника. Въпреки, че играха с човек повече близо половин час, гостите от Неапол не създадоха нито една интересна ситуация пред вратата на домакините.
Така във втори пореден двубой Милан не може да вкара гол. Както е известно през седмицата момчетата на Масимилиано Алегри загубиха с 0:2 при визитата си на Лацио в междинния кръг в Серия „А".
Първото полувреме на „Сан Сиро" бе сравнително скучно, а играта бе накъсвана от изобилстващите тактически нарушения в средата на терена.
След почивката обаче сякаш излязоха два различни отбора. С началото на втората част Милан наложи натиск и първи достигна до голови положения. Капитанът Кларънс Зеедорф получи удобна топка на около 12 метра от вратата на Де Санктис, стреля силно, но и неточно. Точно след час игра вратарят на гостите отново спаси вратата си. Ибрахимович овладя отлично една топка и шутира технично в долния ляв ъгъл, но Де Санктис с върха на пръстите си изби в конер.
Малко по-късно, в 65-ата минута, дойде и най-спортният момент в двубоя. Атака на Милан бе спряна заради пресилен фаул на Емануелсон срещу Ароника. Това стана повод за полемика между играчите на двата отбора, а в мелето нервите на Ибрахимович не издържаха и той удари с ръка Ароника.
Главният съдия не видя ситуацията, но моментално получи сигнал от помощника си, след което вдигна директен червен картон на Ибрахимович.
Очаквано от тук до края на срещата домакините се прибраха в собствената си половина, като на 2-3 пъти с опасни контраатаки можеха да стигнат дори до трите точки. В 85-ата минута обаче отново Де Санктис се оказа последна преграда пред гола, след като спаси силен удар на Робиньо.
Валтер Мадзари също реагира на събитията на терена и изкара защитник за сметка на Горан Пандев. Въпреки това обаче не показаха нищо интересно в офанзивен план и в крайна сметка двубоят завърши при нулево реми.
МИЛАН - НАПОЛИ 0:0
МИЛАН: Абиати (46' Амелия), Абате, Мексес, Тиаго Силва, Антонини, Емануелсон, Ван Бомел, Ночерино, Зеедорф (76' Амброзини), Ибрахимович, Робиньо (86' Макси Лопес)
НАПОЛИ: Де Санктис, Кампаняро, Канаваро, Ароника (81' Пандев), Маджо, Гаргано, Дземайли (75' Инлер), Зунига, Лавеци, Хамшик, Кавани.
Червен картон: Ибрахимович (65' Милан).
maldinesta
на 05.02.2012 в 17:35:47 #13Пълен ви е обаче със сигурност на Милан е по-пълен. Само Урби не се е контузил тоя сезон.
Херкулеса
на 05.02.2012 в 17:20:25 #12Малдинеста, и на Арсенал им е пълен лазарета. Това няма да мине като оправдание за отпадналия отбор, без значение дали е Арсенал или Милан!
maldinesta
на 05.02.2012 в 17:01:37 #11Велизарка, при един Милан с всички налични играчи Арсенал хипотетично има около 20-30% шанс. Обаче с оглед на изпокапалия отбор и всичките тези контузии по скоро миланистите трябва да бъдем песимисти за изхода от мачовете в ШЛ.
BK NYC
на 05.02.2012 в 16:58:51 #10Ako e verno 4e PSG sa davali 44 mil Euro za Pato, tribvalo e da go pusnem i s parite da biahme vzeli kreativen half i Tevzez, ama ei go greshka na rakovodstvoto
BK NYC
на 05.02.2012 в 16:56:44 #9Celia lekarski shtab da bade uvolnen - niama otbor s tolkova kontuzeni igra4i. Prosto ne znam kak Galiani ne go razbira tova i ne deistva. Deeba....
Велизарката
на 05.02.2012 в 16:56:35 #8Яд ме е, че Арсенал са в слаба форма в момента. При формата на Милан, щяхме да ги бием и двата мача. Сега обаче съм по-скоро песимист.
maldinesta
на 05.02.2012 в 16:46:54 #7Жалко, че Милан не взе трите точки, заслужаваше ги. Обаче пусти му Робиньо и Ибракамилата. В най-важните моменти не играха съсредоточено. Кларънс и той с непростим пропуск. Недадената дузпа, жълтите картони, накъсаната игра следствие на прекрасното съдийство на Рицоли няма да ги коментирам, не си струва просто. Червеният картон на босненеца бе заслужен, само че защо и Ароника не бе изгонен? И сега Милан губят най-важният си играч за минимум 3 мача. Ако до края на февруари разликата остане около 3-4 точки имат шанс, ако ли не, да си скубят косите и да затварят Миланлаб, щото вече за н-та поредна година има толкова контузени, колкото няма в нито един друг отбор по света.
A*C*M
на 05.02.2012 в 16:36:08 #6Грандовете от калчото -кой от кой по-слаб
BK NYC
на 05.02.2012 в 16:21:19 #5Boggod - ti si seriozno dushevno bolna li4nost. Rimlianite ebaha printer 4 pati bez vazelin dnes - iavno ne si pro4el dneshnia vestnik
) hahahahahahahah
BK NYC
на 05.02.2012 в 16:12:51 #4A kurvite ot Inter duhat iako supata
)))
BK NYC
на 05.02.2012 в 16:12:17 #3maldini - i az taka vikam ama Galliani se oslushva - kreativen half ni e nujen mnooogo!!
Maldini
на 05.02.2012 в 16:10:13 #2Май Милан си тръгна с точка в този мач. Както в мача с Лацио и сега никаква идея в предни позиции. Цял мач тичане напред назад и нищо. Добре е че не загубихме. Хубаво е също че и Юве се издъни иначе шампионата приключваше. Трябва ни креативен халф, не става само с тичане! Дано се стегнем за следвщите мачове и да започнем да вземаме победи.
BK NYC
на 05.02.2012 в 16:03:22 #1S ogled na broiat kontuzeni i 4ervenia karton na Ibrata - ok. Vsi4ki drugi se daniat sashto - taka 4e malko kasmet izvadihme i v tozi aspekt. Dai boje da se varnat niakoi ot kontuzenite i da zapo4nem da biem pak. Iavno 4e vsi4ki otbori sega taktikata im sreshtu Milan e 11 4oveka na gol liniata i napred kasmet ot nekoia kontra. FORZA MILAN!!!!