Ивайло Чочев бе титуляр за своя Палермо, при визитата на Рома, в последен и за двата тима мач от сезона в Серия "А".

Гостите от Сицилия водеха в резултата цели 50 минути, но в крайна сметка бяха на път да допуснат късно изравняване и да вземат само точка от визитата си във Вечния град.

Точен за 0:1 бе Васкес, разписал се от 11-метров наказателен удар след 35 минути игра. До дузпата се стигна след като Ивайло Чочев направи добър пробив, след което се опита да преодолее Никола Споли, но защитникът на Рома игра с ръка и съдията посочи бялата точка. Това бе и единственото попадение за първата част.

Рома така и не намери верния път към вратата на Сорентино чак до 85-ата минута, в която Наинголан асистира на неостаряващия Франческо Тоти за 1:1.

И когато римляните се виждаха с точката и равенство номер 14 на сметката си през завършващата футболна година, Васкес асистира на Белоти за крайното 1:2, връчвайки на Палермо всичките заслужени три точки от срещата.

Ивайло Чочев се завърна в състава на тима си днес. Младият халф изтърпя наказание от една среща, заради което пропусна домакинската загуба от Фиорентина с 2:3.

Българинът отново бе на разпложение на старши треньора Джузепе Якини и неминуемо попадна в титулярния състав на гостите за мача на "Олимпико". Халфът остана на терена до 64-ата минута когато бе принудително заменен от Дела Рока, заради получена травма.

Чочев има три гола през сезона и в последната му третина се превърна във важна част от състава на Палермо.