Чезена успя да постигне важна победа срещу Сампдория като гост. Успехът дойде с 3:2, като в герой се превърна Джакерини, който вкара два гола, а Пароло добави още едно. Волта и Макароне пък направиха по-почетна загубата на домакините в последните минути на срещата.

Чезена игра по-добре през цялото времетраене на срещата. Чистите положения обаче като цяло липсваха и гостите стигнаха до попадение едва в 43-ата минута. Пароло с прекрасен далече удар изведе тима си напред в резултата.

В началото на втората част Чезена на практика сложи точка на спор само за две минути. С два красиви гола в 46-ата и 47-ата минута Емануеле Джакерини препарира тотално Сампдория и ги отчая.

При този резултат гостите се отпуснаха, а играчите на Самп пробваха да направят загубата си по-почетна. Волта вкара доста куриозно в 83-ата минута, след като Антониоли изпусна леко топката във вратата си.

В даденото от съдията продължение се стигна до дузпа, която Масимо Макароне реализира и даде надежда на своя тим, но нов гол така и не падна и Сампдория все по-силно се насочва към Серия Б.