Дженоа победи Лацио с 3:2 в първата среща от 22-ия кръг на италианската Серия „А". Попаденията за „грифоните" вкараха Родриго Паласио и Бошко Янкович, а точни за „орлите" бяха Кристиан Ледесма от дузпа и Гонсалес в края на двубоя. Така само 3 дни, след като надви с 2:0 шампиона Милан, отборът на Лацио бе приземен отново на земята.

Домакините започнаха отлично двубоя и откриха резултата още в 10-ата минута след супергол на Родриго Паласио. Аржентинецът засече атрактивно с пета топката след центриране от корнер, като успя майсторски да прехвърли Маркети. Уникално изпълнение на Паласио!

В средата на полувремето „грифоните" стигнаха до втори гол, дело на Бошко Янкович. С основна заслуга за попадението бе вратарят на „орлите", който отново се намеси повече от колебливо.

Точно 10 секунди след подновяването на играта резултатът стана класически. Нова груба грешка в лявата зона на защитата на Лацио позволи на Янкович да излезе сам срещу Маркети. Последва техничен удар на сърбина - 3:0.

Гостите все пак върха един гол в 54-ата минута, когато Кристиан Ледесма се разписа от дузпа. До края на срещата остана време защитникът на столичани Диаките да получи червен картон, като по този начин сложи край на и без това илюзорните шансове на тима си да вземе нещо от двубоя. Все пак в заключителните секунди Лацио стигна до втори гол, дело на Гонсалес, който оформи крайното 3:2.

Сякаш по поръчка снегът спря в навечерието на срещата и направи път на слънцето, което за радост на феновете успя да си прокара път и изгря над „Луиджи Ферарис". Температурата на въздуха пък бе около 0 градуса, което не е най-подходящото време за футбол, но предвид ситуацията от последните дни си бе направо подарък.

Иначе безкрайно интересни събития се случиха в навечерието на срещата. Гостите от Рим до последно се надяваха, че футболната лига в Италия ще отложи двубоя заради необичайно ниските температури в страната. „Орлите" направиха 7-часов преход до Генуа в събота, след като сибирски студ скова столицата Рими движението бе максимално затруднено.

И двата отбора излязоха в „странни" състави предвид много контузени. За домакините поради травми не играха Морети, Роси, Мигел Велосо, Антонели и Бово. Това наложи Констант да започне като краен бранител.

За „орлите" пък в лазарета са Броки, Козак, Алфаро, Кана, Маури, Диас, а в навечерието на срещата се контузиха Ернанеш и Раду.

ДЖЕНОА - ЛАЦИО 3:2

1:0 Паласио (10')

2:0 Янкович (25')

3:0 Янкович (46')

3:1 Ледесма (54'-дузпа)

3:2 Гонсалес (90')

ДЖЕНОА (4-4-2): Фрей, Место, Гранквист, Каладзе, Констант, Янкович, Куцка, Биондини, Скули (78' Белуши), Паласио, Джилардино

ЛАЦИО (4-2-3-1): Маркети, Конко, Диаките, Станкевичиус (67' Биава), Гаридо (62' Роци), Матусалем, Ледесма, Гонсалес, Роки (17' Кандрева), Лулич, Клозе