Отборът на Дженоа продължава с добрите си резултати под ръководството на новия треньор Джан Пиеро Гасперини. „Грифоните" записаха трета поредна победа в Серия „А", след като надвиха Верона с 2:0 в мач от 12-ия кръг.

Домакините нанесоха тежкия си удар през първото полувреме, когато в рамките на 6 минути реализираха два гола. Капитанът Даниеле Портанова откри резултата в 29-ата минута, когато засече неспасяемо с глава центриране от корнер на Матусалем.

В 35-ата минута Матусалем намери отлично в полето и Кучка, който също с глава от няколко метра не даде шанс на вратаря на гостите Рафаел.

Българският национал Николай Михайлов попадна в групата на Верона, но изгледа от резервната скамейка и този мач на новия си тим.

Благодарение на успеха Дженоа поне за няколко часа се изкачи на 7-о място в класирането с актив от 17 точки. Верона са на 5-о място с 22 пункта, но рискуват да загубят една позиция, ако Фиорентина спечели двубоя си от кръга.

ДЖЕНОА - ВЕРОНА 2:0

1:0 Портанова (29')

2:0 Кучка (35').