Макар и изключително малка, интригата в италианската Серия "А" все още е жива. Кандидат-шампионите от Ювентус допуснаха грешна стъпка у дома. Тя се случи срещу един от най-големите им съперници - градският опонент Торино (1:1).

"Старата госпожа" имаше пълното превъзходство, но купища пропуски пред вратата на Джо Харт се оказаха решаващи за спечелването на само точка.

Снимка 292414

"Биковете" откриха резултата чрез сръбския национал Адем Ляич, разписал се след гениален гол от фаул в 52-ата минута. Победата сякаш отиваше в ръцете на гостите, но в 90-ата минута Гонзало Игуаин спаси своите с елегантен изстрел от границата на наказателното поле.

Дербито ще бъде запомнено с безумната проява на наставника Синиша Михайлович, който тръгна да бие главния съдия след показан червен картон на африканския халф Акуа.

Три кръга преди края на Калчото, Ювентус е лидер с 85 точки. Торино пък не играе за нищо и се намира на деветата позиция с 52 пункта.

Градското дерби стартира с предпазлив футбол от страна и на двата тима. Първото интересно положение бе регистрирано чак след четвърт час, когато удар с глава на Меди Бенатия след центриране от корнер, разтресе горната греда на Джо Харт. Миг по-късно, късметът отново покри английският страж, след като Бонучи не намери очертанията на вратата при едно меле.

Снимка 292413

Юве можеше да се оттегли на почивката с гол преднина, но непростим пропуск направи Пауло Дибала. Аржентинската звезда изскочи зад отбраната на Торино, но сам срещу Харт стреля право в тялото на островитянина.

Втората част стартира по изненадващ начин. С едно от малкото си положения за гол, Торино съумя да забие звучен шамар по реномето на големия враг. В 52-ата минута Адем Ляич сътвори истински шедьовър, реализирайки в мрежата на Нето след перфектно изпълнен фаул.

Наполи победи Каляри и вече е на второ място в Серия "А"

Тандемът "Мертенс - Инсине" не прости и на Каляри

Сега цялото напрежение е в отбора на Рома

Пет минути по-късно на терена настана голям скандал. Африе Акуа получи заслужен втори жълт картон, което значеше и край на мача за африканския халф на гостите. Случилото се вбеси старши-треньора на Торино - Синиша Михайлович, който тръгна да бие главния съдия Паоло Валери. Постъпката на лудия сърбин пък го прати светкавично на трибуните.

Оказали се с човек повече, "бианконерите" тръгнаха в яростни атаки. Всичко това доведе до батални сцени пред вратата на Харт. При една от тях Сами Кедира прати коженото кълбо над горната греда. Малко след това пък Леонардо Бонучи от няколко метра стреля точно в обсега на англичанина.

Снимка 292415

Всичко се развиваше като по ноти за Торо, но в 90-ата минута Гонзало Игуаин бе оставен непростимо на стрелкова позиция и с шут от границата на наказателното поле спаси своя тим от поражение в градското дерби.

ЮВЕНТУС - ТОРИНО 1:1

0:1 Ляич (52"), 1:1 Игуаин (90")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Акуа (57")

СТАДИОН: "Ювентус Стейдиъм"

СЪДИЯ: Паоло Валери

ЮВЕНТУС: Нето, Лихтщайнер, Бонучи, Бенатия, Кедира, Асамоа, Ринкон, Стураро, Манджукич, Куадрадо, Дибала (резерви: Буфон, Аудеро, Киелини, Пянич, Маркизио, Игуаин, Сандро, Матиело, Брадзали, Лемина, Алвеш, Мандрагора)

ТОРИНО: Харт, Морети, Молинаро, Росетини, Запакоста, Акуа, Басели, Ляич, Фалке, Белоти, Бойе (резерви: Падели, Кастан, Карлао, Лопес, Бенаси, Густафсон, Валдифиори, Итурбе, Оби, Барека, Лукич, Чукиети)