Отборът на Наполи продължава битката с Рома за второто място в Серия "А". "Партенопеите" временно окупираха въпросната позиция, след като надиграха с 3:1 средняка Каляри. По този начин селекцията на Маурицио Сари има две точки аванс пред конкурентите си от италианската столица, които обаче са с мач по-малко. "Джалоросите" имат много трудна визита на Милан.

Снимка 292393

Двубоят на "Сан Паоло" премина под тоталното надмощие на неаполитанци. Резултатът бе открит още във втората минута, след като Дрис Мертенс изпревари персоналния си пазач и превърна в попадение перфектно центриране на Фаузи Гулам.

Малко след началото на втората част, асистент и голмайстор повториха упражнението и Рафаел трябваше да извади топката от мрежата си за втори път. При тази ситуация обаче ударът на Мертенс бе от доста сериозна дистанция, но притежаващ изключителна акуратност.

До края време за гол имаше и за другия лидер на домакините - Лоренцо Инсине. В 67-ата минута Дрис Мертенс пусна задължаващ пас към италианския национал, който оказал се сам срещу вратаря, изпрати топката в далечния ъгъл на сардинци.

Снимка 292391

Каляри все пак намери сили и съумя да запази честта си, отбелязвайки гол. Диего Фариас получи страхотно подаване и с великолепен изстрел сложи един красив финал на днешната битка.

В следващия кръг на Наполи предстои много трудно гостуване на Торино, докато Каляри приема борещия се за своето спасение Емполи.

НАПОЛИ - КАЛЯРИ 3:1

1:0 Мертенс (2"), 2:0 Мертенс (48"), 3:0 Инсине (67"), 3:1 Диего Фариас (90+2')

СТАДИОН: "Сан Паоло"

СЪДИЯ: Паоло Джакомели

НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Кирикеш, Хисай, Гулам, Хамшик, Жиелински, Жоржиньо, Мертенс, Кайехон, Инсине (резерви: Рафаел, Сепе, Стринич, Джакерини, Алан, Маджо, Максимович, Сепе, Рог, Паволети, Диавара, Тонели, Милик)

КАЛЯРИ: Рафаел, Алвеш, Саламон, Пискане, Муру, Падоин, Исла, Йоница, Барела, Бориело, Сау (резерви: Габриел, Ди Дженаро, Педро, Фараго, Фариас, Капуано, Кроста, Дейола, Кванг-Сонг Хан, Тахцидис)