Верона постигна важна победа с 1:0 при гостуването си на Болоня в битката си за оцеляване в италианската Серия "А".

Единственият гол в мача падна в 42-ата минута, когато Федерико Вивиани центрира от корнер и Самир с глава изпрати топката в десния ъгъл за 1:0.

Домакините доминираха до края на мача и положиха много усилия за изравняване на резултата, но не успяха. В 66-ата минута удар на Лука Рицо бе блокиран самоотвержено от шпагат на играч на гостите. Отново Рицо можеше да вкара в 83-ата минута, но ударът му от около точката на дузпата бе отразен блестящо от вратаря на Верона Пиерлуиджи Голини.

Въпреки победата, шансовете на Верона за спасение остават минимални. Отборът остава на последното място с 22 точки - на 6 зад първия над зоната на изпадащите Карпи. Болоня е спокоен за бъдещето си в елита, тъй като с актив от 36 точки заема 12-а позиция.