Ювентус постигна късметлийски успех над Фиорентина в първи полуфинален двубой за Купата на Италия. "Старата госпожа" си спечели лека аванс преди ответната битка, побеждавайки "виолетовите" насред техния "Артемио Франки" с 1:0.

Единственото попадение падна в 92-ата минута, като то беше злощастен автогол на Лоренцо Венути. Донякъде крайният резултат е нелогичен, тъй като домакините изиграха силен двубой, но така и не стигнаха до бленувания голов изстрел.

Пореден контузен футболист в лагера на Ювентус

Денис Закария е получил травмата при успеха над Емполи с 3:2

В другия полуфинал от вчера, Милан и Интер не се победиха, правейки 0:0.

Така всичко се реши на реванша в Торино, който ще бъде след повече от месец - 20 април. Вечерта ще бъде запомнена и с лошото посрещане, което Душан Влахович получи от горещите тифози на домакините.

Селекцията на Винченцо Италиано стартира по-добре и можеше да открие чрез Джакомо Бонавентура. Опитният халф обаче не очакваше грешката на Матиа Перин и стреля разочароващо.

Сантиметри разделиха от гола Иконе в 26-ата, когато "виолетовият" халф елегантно преодоля Де Шилио, но стреля встрани от лявата греда на "Старата госпожа".

Снимка 565625

Източник: EPA/БГНЕС

Дошлият от Лил французин не спря да тормози торинската защита и след почивката. В 48-ата той достигна и до най-чистото положение в мача. Измъкна се покрай защитата с лекота и достигна до добра позиция. Последва плътен шут, който удари лявата греда и рикошира в безопасна посока за Юве.

В 57-ата Душан Влахович стигна до центриране в наказателното поле и насочи към левия ъгъл. Сърбинът обаче не съумя да смълчи трибуните, а Терачано се намеси със завидна лекота. Почти в следващата атака Кристиано Бираги имаше възможност да се разпише за Виола, но Перин отрази майсторски изпълнението му от фаул.

"Виолеовите" продължиха да натискат, но пропуски пред вратата на гостите направиха Бонавентура и Сотил.

Така нелогичният завършек на срещата дойде в 91-ата минута. Ювентус открадна с късмет победата след автогол на Лоренцо Венути. Бившият футболист на Лече имаше малшанса да избие в собствената си врата центриране в наказателното поле на тосканци.

Милан и Интер завършиха наравно 0:0

Милан и Интер спукаха топката за 0:0 и ще решават всичко през април