Отборът на Фиорентина победи трудно, но напълно заслужено Торино с 1:0 в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение в срещата стана дело на Хуан Мануел Варгас в началотото на втората част.

С успеха тосканците дръпнаха на 4 точки пред Дженоа в борбата за място в зона Шампионска лига. Довечера Дженоа излиза срещу Сампдория в дербито на Генуа.

"Виолетовите" бяха по-добрият отбор целия мач и заслужено стигнаха до успеха. През първата част играчите на Чезаре Прандели направиха куп пропуски. Още в първата минута Франко Семиоли стреля опасно с глава. Малко по-късно Йоветич отправи прострелен удар, но никой във виолетово не успя да засече подаването. До края на първото полувреме пропуски направиха още Джилардино и Йоргенсен. Пропускът на датчанина бе особено фрапантен, след като той от два метра прати топката над вратата.

Второто полувреме започна добре за Фиорентина. В 57-ата минута Хаун Варгас се оказа сам срещу вратаря на Торино, преодоля го и прати топката в мрежата за радост на пълния стадион "Артемио Франки". След попадението на "виолетовите", гостите се опитаха да заиграят по-офанзивно. Това се оказа добре дошло за домакините. Те заиграха на контраатака и създадоха още няколко добри положения, които обаче бяха пропилени. Мартин Йоргенсен направи нов страхотен пропуск, след отличен пробив на Йоветич отляво. Черногорският талант проби и намери датчанина, който от 4 метра фронтално срещу вратата, прати топката в аут.

Драмата в последните секунди бе пълна. В 90-ата минута съдията отмени гол на Торино заради засада. В ответната минута реферът не зачете и попадение на Йоргенсен, което беше напълно редовно. Секунди по-късно вратарят на Торино Серени бе изгонен за игра с ръка извън наказателното поле. В крайна сметка резултатът се запази и Фиорентина се поздрави с успеха.