Отборът на Фиорентина записа първа победа от последните 5 мача в Серия "А". На своя стадион тосканците се наложиха над Катаня с 3:1 и се изкачи на 5-о място в класирането с актив от 18 точки.

Въпреки че бяха без Адриан Муту и Стеван Йоветич домакините стигнаха до успеха след два гола на Марко Маркиони и един на Алберто Джилардино. За Катаня хубав гол отбеляза Маскара в началото на втората част.

Двубоят започна приказно за "виолетовите". Тимът на Чезаре Прандели успя да поведе още в 5-ата минута. Попадението за тосканците стана дело на Марко Маркиони, който се разписа с точен удар от границата на наказателното поле.

След гола Фиорентина продължи да бъде по-активния отбор. Въпреки това до гол не се стигна. В самия край на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като Дарио Дайнели получи червен картон. При прекия свободен удар гредата спаси Фрей. Топката се чукна в страничния стълб, после в тялото на вратаря на "виолетовите" и излезе в корнер.

Гостите от Катаня стигнаха до изравнително попадение скоро след началото на втората част. Автор на попадението стана капитанът Джудзепе Маскара, който "препарира" Фрей с бомбен удар от 22 метра.

Скоро след гола Сиро Капуано събори Маркиони и получи втори жълт картон, с което и гостите останаха с 10 души.

Фиорентина взе инициативата в следващите минути и заслужено стигна до втори гол. Негов автор отново стана Маркиони, който с нов удар от границата на наказателното поле изведе своя състав напред - 2:1.

Крайното 3:1 бе оформено от Джилардино 10 минути преди края. Нападателят на "виолетовите" се разписа след пас Лоренцо Де Силвестри.