Фиорентина се спаси от много неприятна домакинска загуба от Дженоа, успявайки да вкара изравнителен гол за 1:1 дълбоко в добавеното време на последния мач от десетия кръг на италианската Серия "А".

Интересните събития в срещата се случиха след средата на второто полувреме. В 70-ата минута Джакомо Бнавентура вкара топката във вратата на тима от Генуа след центриране на Софиян Амрабат.

Радостта на домакините беше помрачена от ВАР, след като внимателното преглеждане на записа показа, че има фаул при атаката на Форентина.

За капак на всичко Марко Пяца вкара гол за Дженоа в 89-ата минута след извеждащо подаване на Матия Дестро.

Реферът Даниеле Довери даде много дълго добавено време. Така в 98-ата минута Никола Миленкович върна някаква справедливост в мача, вкарвайки за 1:1.

Първият му шут беше блокиран, но добавката намери мрежата на вратата, охранявана от резервния страж Федерико Маркети, сменил в средата на второто полувреме Федерико Маркети заради контузия.

Фиорентина остана на 17-о място с 9 точки. Дженоа е на 19-ата позиция с 6 точки, колкото има и Торино. Последен е тимът на Кротоне с 2 точки.