Фиорентина продължава да редува победи със загуби в Серия "А". Тази вечер тосканци бяха от печелившата страна, справяйки се при домакинството си на Сампдория с 3:1. По този начин момчетата на Винченцо Италиано се извини на емоционалните си тифози, които трудно преживяха загубата в регионалното дерби от Емполи с 1:2 в предишния кръг.

На "Артемио Франки" вечерта не тръгна никак добре за "Виола", след като Маноло Габиадини изведе Самп в 15-ата минута. Тогава опитният нападател засече с глава центриране на Антонио Кандрева.

Аталанта - Венеция 4:0 в мач от Серия "А"

Аталанта се доближава до лидерите в Серия "А"

Страхотен мач за хърватина Марио Пашалич

Отговорът на Фиорентина обаче бе красноречив. Още до паузата домакините обърнаха до 3:1 в своя полза. Паритетът беше възстановен от Хосе Кайехон в 23-ата. Испанецът се възползва от подаване на Рикрадо Сотил, запращайки я в долния десен ъгъл.

Снимка 555492

Източник: EPA/БГНЕС

Авторът на обрата очаквано стана Душах Влахович. Сръбският нападател свърши по-лесната част, след като Джакомо Бонавентура го подхрани с чудесно центриране, на което Душан просто подложи своята глава, за да направи 2:1.

До паузата "моряците" тотално сгънаха своите платна, след като Рикардо Сотил ги подчини за 3:1.

През втората част Фиорентина умело владееше контрола на срещата и не допускаше някакви драматични мигове пред Терациано. Разочарован единствено остана Рикардо Сотил, който в 60-ата минута се размина с второ попадение в мача.

Маурицио Сари остава в Лацио до 2025-а година

Споразумението е сигурно

Фиорентина остава на шесто място във временното класиране с 24 точки. Сампдория е 15-ти с 15 пункта.