Отборът на Аталанта продължава с възходящото си представяне в Серия "А". Няколко дни след впечатляващия си успех като гост на Ювентус, тази вечер "Богинята" се справи повече от лесно с новаците Венеция.

Маурицио Сари остава в Лацио до 2025-а година

Споразумението е сигурно

Бергамаските триумфираха с 4:0, а всичко в тяхна полза бе решено още до почивката, когато два гола вече бяха посетили мрежата на Серхио Ромеро. Опитният аржентинец за сефте бе разочарован в седмата минута, когато Марио Пашалич отбеляза след асистенция на Йосип Иличич. Упражнението се повтори отново в 12-ата, но този път решителният пас бе дело на Луис Муриел.

Малко след подновяването на играта класиката на "Гевис Арена" стана факт. Тему Коопмейнерс демонстрира страхотна техника и от границата на наказателното поле порази венецианци.

Снимка 555491

Източник: EPA/БГНЕС

Вечерта се превърна в прекрасна за Марио Пашалич, който в 67-ата минута оформи своя хеттрик. Хърватският национал отново отработи по най-добрия начин перфектно подаване към себе си, след което насочи безпощадно в средата на вратата.

Аталанта се намира на четвъртото място във временното класиране с 31 точки. Венеция е под №16 с 15 пункта.