Фиорентина върна интригата в Серия А, след като победи шампиона Ювентус с 2:1. Мачът беше много динамичен, зрелищен и в края груб.

Домакините играха много навито, правилно тактически и имаха превъзходство до гола на Ювентус. В края се прибраха и удържаха на натиска и грубата игра на гостите.

НА ЖИВО: Фиорентина - Ювентус

„Старата госпожа" играе трудно във Флоренция

Мачът започна с натиск за Фиорентина. Много активни бяха Киеза и Висино.

Уругваецът на няколко пъти постави под изпитание Буфон, като един път нацели десния стълб на вратата на Ювентус.

Никола Калинич също създаваше напрежение пред вратата на „Старата госпожа".

Темпото беше високо и публиката, показвайки своята неприязън към гостите надъхваше „виолетовите".

Наложи се съдията Лука Банти да раздаде жълти картони, за да укроти малко страстите.

Някъде около 30-ата минута Ювентус изравни играта и пренесе топката по-напред.

В 37-ата минута Фиорентина нанесе своя удар. Никола Калинич получи една топка от Бернардески от дясно, напредна и шутира силно по земя в далечния ъгъл на вратата - 1:0.

В последната минута на полувремето Игуаин можеше да изравни след удар от чиста позиция. Топката се отклони от Оливера и аржентинеца без основание поиска дузпа.