Публиката е в еуфория. Фиорентина спечели напълно заслужено.

Фиорентина изпълнява серия от тъчове и корнери от ляво.

Дибала направи груб фаул, след като загуби топката.

Феновете на домакините не могат да повярват.

90′

Калинич удари с лакът по главата Куадрадо. Добавеното време е шест минути.

89′

Пауло Дибала стреля над вратата от изгодно положение след контра на гостите. Манджукич беше изведен, но след това топката отскочи до Дибала.

88′

Бонучи направи груб фаул. Играта на гостите стана много груба.

84′

Иличич смени Валеро.

82′

Картон за Алесандро, който спря контра на домакините.

81′

Тело смени Киеза, който не може да продължи.

81′

Татарушану успя да докопа с крака топката след голямо меле пред голлинията му. Никой от Ювентус не успя да шутира.

80′

Манджукич смени Баразали.

78′

Пяца финтира от ляво и влезе полето на домакините. Той стреля и топката се удари в ръката на защитник. Съдията даде играта да продължи.

77′

Маркизио излиза и отстъпва мястото на новопривлечения от Дженоа Томас Ринкон.

76′

Буфон отново предвидливо излиза и чисти.

75′

Бернардески напуска. Себастиан Кристофоро влиза за домакините.

73′

Бърза контра на домакините. Бернардески стреля високо, вместо да подаде.

72′

Киеза ще се върне в игра. Може би се бореше да спечели някоя минута.

71′

Киеза беше изнесен на носилка от терена.

70′

Маркизио фаулира Киеза. Голмайсторът на втория гол получава лекарска помощ.

68′

Ювентус натиска, но „виолетовите" се опитват да отговарят с преса.

63′

Фиорентина се прибра отзад. Пауло Соуза пази резултата.

60′

Стураро отстъпи мястото си на Пиаца.

57′

ГОООЛ! Игуаин се възползва от свалена с ръка от Стураро топка и в близост до вратата прокара топката покрай вратаря.

54′

Буфон изчисти трудно върната към него топка.

54′

ГОООЛ! Федерико Киеза отклони или не центрирана фронтално топка от Милан Бадел. Киеза беше близо до точката за изпълнение на дузпа и успя да заблуди защитник и вратаря Буфон.

52′

Киеза загуби топката и изрита съперник.

51′

Стураро отклони топката с глава право в ръцете на Тоторошану.

50′

Калинич излезе сам от дясно. Той игра с топката, когато Буфон беше близо до него и стражът успя да спаси.

48′

Буфон блокира топката пред връхлитащия Бернардески. Оливера центрира опасно от ляво.

46′

Игуаин стреля много неточно в първата атака на гостите.

45′

Без смени на почивката.

45+1′

Завърши едно много динамично полувреме. Домакините водят заслужено, но Ювентус изпусна да изравни в края.

Снимка 273135

45′

Игуаин трябваше да изравни след центриране от ляво. Аржентинецът стреля от близо, но топката се отклони в Оливера.
Игуаин без основание поиска дузпа.

44′

Милан Бадел влезе много грубо в краката на Кедира.

39′

Киелини стреля с глава в аут.

37′

ГОООЛ! Никола Калинич се измъкна от дясно и шутира по земя в далечния ъгъл. Бернардески му подаде, който малко преди това посегна с бутоните напред.

36′

Оливера центрира опасно от ляво. Калинич беше изблъскан в полето на Ювентус. Очевидно в рамките на позволеното.

34′

Ювентус неутрализира натиска на домакините и изравни играта.

Снимка 273136

32′

Киелини свали Киеза и се присъедини към получилите картони.

29′

Весино спря контра на гостите и получи картон.

26′

Стураро получи картон за груб фаул срещу Бернардески. Той закъсня със шпагата си. Стураро ще пропусне следващия мач срещу Лацио.

24′

Калинич за малко не стигна до топката след центриране от дясно на Киеза. Защита не се справи, но кълбото стигна до Буфон.

21′

Мотивацията в състава на домакините е пределна.
Публиката показва „любовта" си към „Старата госпожа".

19′

Буфон успя да изчисти трудно една лошо върната топка към него.
След това удар на Киеза беше блокиран от Стораро.

13′

Весино стреля от далече. Топката премина високо в аут.

12′

Татарушану боксира след ъглов удар. Гостите успяха да пренесат играта в половината на съперника.

11′

Буфон спаси за втори път. Киеза напредна от дясно, финтира и стреля по земя в близкия ъгъл.

9′

Весино успя да се измъкне от ляво близо до малкото поле. Ударът му се отклони от страничния стълб на вратата на Буфон.
Фиорентина започна много нахъсано мача.

7′

Хубав удар на Весино извън полето. Буфон показа класата си и спаси.

6′

Бадел свали на земята грубо Стефано Стораро и спря контра на гостите. Картонът е спестен.

3′

Калинич остана под топката след центриране от ляво.

2′

Домакините започват мача с дълбока преса.

1′

Започна едно от историческите съперничества в италианския футбол.

Йосип Иличич

Фиорентина е поредният отбор, който ще се опита да спре Ювентус по пътя към шестата поредна титла в Серия А.

„Старта госпожа" има само три загуби, от Интер, Милан и Дженоа от 18 мача. Те са с 45 точки, но имат два мача по-малко от втория Рома, който след днешната си победа над Удинезе има 44 точки.

„Виолетовите" са с 27 точки и са на девето място. Една евентуална загуба ще ги отдалечи от мечтаното място в зона Лига Европа.

За последен път Фиорентина победи Ювентус с 4:2 на 20-ти октомври 2013-а година. По правило торинският отбор няма лесни мачове във Флоренция.

В първия кръг на настоящото първнество Ювентус спечели трудно с 2:1.