Милан допусна загуба от Фиорентина след три поредни победи в Серия "А". Тази вечер "росонерите" загубиха във Флоренция с 2:1.

Милан остана с 47 точки, на една зад втория Лацио и е същия точков актив с Интер, който обаче има мач по-малко.

Гол на Нико Гонсалес, четири минути след началото на второто полувреме и попадение на Лука Йович три минути преди края на двубоя донесоха триумфа на Фиорентина.

Снимка 609005

В 95-ата минута Салемакерс изведе Тео Ернандес в наказателното поле и французинът се разписа с мощен шут в горния ъгъл. За повече обаче гостите нямаха време.

С победата виолетовите прекъснаха лошата си серия без успех и събраха 31 точки, заемайки 12-а позиция, в безопасна зона с 14 точки над зоната на изпадащите.