Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: 23322

Фиорентина и Милан завършиха при равен резултат 1:1

Фиорентина и Милан не се победиха - 1:1

90′

Последна смяна за Милан. Мануел Локатели заменя Франк Кесие.

89′

След моментното избухване, двата тима отново заиграха от познатото преди това темпо. В края обаче съдбата им предостави по една отлична възможност за гол. Първо Донарума се справи с удар на Теро, а след това Андре Силва пък не успя да преодолее Мирко Спортиело.

81′

Жълт картон за Жордан Верету, който фаулира Сусо.

74′

ГОООЛ ЗА МИЛАН!! 1:1!! ХАКАН ЧАЛХАНОГЛУ! Въпреки лошия развой, Милан съумя да се събере и да върне попадението само след 180 секунди. Отново почти цялата работа свърши Сусо. Испанецът отново проби по левия фланг, след което отправи мощен удар по земя. Спортиело изби, но за негово нещастие коженото кълбо попадна в краката на резервата Чалханоглу. От близка дистанция турчинът направи най-лесното 1:1.

73′

Последна смяна в лагера на "виолетовите". Херман Пецела отстъпва мястото си на Виктор Уго.

72′

Андре Силва моментално се появява на мястото на Джакомо Бонавентура.

70′

ГООООЛ ЗА ФИОРЕНТИНА!! 1:0!! ДЖОВАНИ СИМЕОНЕ! С оглед случващото се в този мач, сякаш най-логичното нещо се случи в 70-ата минута. "Виолетовите" стигнаха до така търсения гол, а в прегръдките на своите колеги се оказа Джовани Симеоне. Аржентинецът се измъкна от персоналния си пазач Лео Бонучи и с глава засече отлично центриране на Кристиано Бираги.

65′

Марко Бенаси е заменен от Валентин Ейсерик.

54′

Младата звезда на домакините - Федерико Киеза се появява в игра. Теренът напуска - Жил Диаш.

52′

Първа промяна в мача. Неубедителният Борини отстъпва мястото си на Хакан Чалханоглу.

Снимка 331431

51′

СУСО! Най-сетне нещо интересно и от страна на Милан. Това се случи едва в 51-ата минута, а разбира се опасността дойде от най-добрия играч на "росонерите" Сусо. Испанецът сътвори традиционния си пробив, който приключи с рязък финт и техничен удар под гредата. Стражът на Фиорентина - Спортиело действа адекватно и изби в корнер.

47′

БАДЕЛ! Устремът на Фиорентина продължи и след почивката. В 47-ата минута късмета си от далечна дистанция пробва хърватинът Милан Бадел, който бе отразен от концентрирания Донарума.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

ДИАШ!! Милан като по чудо оцеля и в добавеното от рефера продължение на полувремето. Отбраната на "росонерите" проспа едно перфектно центриране на Верету към намиращия се на далечна греда Жил Диаш. Португалецът макар и падайки отправи удар с глава, който бе париран с една ръка от блестящия и в тази ситуация Джиджи Донарума.

Снимка 331424

41′

СИМЕОНЕ! Случилото се явно даде импулс на Фиорентина и тосканци имаха още една чудесна възможност да открият резултата. Отново в епицентъра на събитията се оказа Джовани Симеоне. Синът на Чоло бе в засада, но въпреки това получи отличен извеждащ пас. Последва опит за негов техничен изстрел, но той бе блокиран от предвидливо излезлия да го пресече Донарума.

38′

НАЙ-НАКРАЯ НЕЩО ИНТЕРЕСНО! Страховитата скука на "Артемио Франки" бе разчупена в 38-ата минута, когато спорна ситуация "взриви" наглед спокойната обстановка до този момент. Играчите на Милан сбъркаха при изнасянето на топката, което даде възможност за отлична контраатака на домакините. Джовани Симеоне премина с лекота през един бранител, но след това бе посечен от последния в отбраната Алесио Романьоли. Всички във "виолетово" поискаха директен червен картон за италианския национал, но реферът Банти го дари с едва жълт. Верету получи шанс да стреля от фаул, ала ударът му намери добре построената от Донарума стена.

34′

Франк Кесие се оказа в положение на засада.

33′

Тежък за наблюдаване двубой. Нито един точен удар по посока една от двете врати.

Снимка 331425

26′

Домакините претендираха за игра с ръка на Давиде Калабрия, която не бе маркирана от главния съдия.

18′

Фиорентина опита да отговори на предизвикателството чрез френска комбинация между Лаурини и Верету. Последният отправи изстрел с глава, който нямаше необходимата точност и мина над горната греда на Донарума.

15′

Четвърт час след първия съдийски сигнал на Лука Банти, вече можеше да се каже, че отборът на Милан беше този, който имаше инициативата  в двубоя. Нещо повече, на два пъти, Франк Кесие се озова на отлични позиции за удар, след като бе добре позициониран при два корнера на "росонерите". Шутовете на африканеца обаче бяха потресаващи и не затрудниха по никакъв начин Спортиело.

12′

Фалцово центриране на Сусо в наказателното поле на Фиорентина. Пасът му обаче не намери Патрик Кутроне.

Снимка 331423

4′

Позиционна игра в центъра на терена. Към този момент нито един от двата тима не предприема нещо по-специално в офанзивен план.

1′