Милан успя да победи Интер с 1:0 на четвъртфинала за Купата на Италия, след като Патрик Кутроне отбеляза единственото попадение в дербито в продълженията. В редовното време двата тима не успяха да излъчат победител, завършвайки 0:0. Така "росонерите" се класираха за полуфинала след уникална драма на "Сан Сиро".

Първата сериозна опасност бе в 18-ата минута, когато Бонавентура стреля с глава след центриране на Кесие, но Ханданович успя да избие топката в ъглов удар. По-интересната ситуация дойде малко след това, когато Антонио Донарума си отбеляза автогол, след като не успя да изчисти топката след удар на Перишич. След видео повторенията обаче, главният съдия на мача реши да не зачете това попадение в полза на Интер. Според рефера Андреа Ранокия е бил в засада при изстрела на хърватина.

Снимка 331023

В 28-ата минута Сусо опита да покоси вратата на "нерадзурите" с мощен удар отблизо, но Ханданович отново демонстрира отличен рефлекс, избивайки с една ръка топката.

И в този мач не липсваха претенции за неотсъдена дузпа. Гостите поискаха такава за игра с ръка на Лео Бонучи, но желанието им бе не удовлетворено.

Снимка 331024

Грешка на Локатели можеше да се окаже фатална в 59-ата минута, когато Донарума спаси Милан, въпреки че Жоао Марио стреля от няма и четири метра. И след като в редовното време двама тима не успяха да се победят, за първи път в историята на турнира трябваше да излъчат победителя след продължения.

Успехът за Милан дойде в 104-ата минута, когато Патрик Кутроне се разписа, измъквайки се от защитата на "нерадзурите" и засичайки хубаво подаванe на Сусо за 1:0.