Фиорентина и Сасуоло не се победиха в двубой от 12-ия кръг на Серия "А". Ремито 1:1 отново лиши селекцията на Чезаре Прандели от успех, който не са постигали от 25 октомври. Така тосканци се намират опасно близо до зоната на изпадащите бидейки над чертата, само с 10 точки.

Сасуоло пък продължава да бъде в подножието на върха, под №5 и актив от 23 пункта.

Дженоа и Милан завършиха 2:2 в Серия "А"

Милан остава на върха в Серия "А" и след края на 12-ия кръг

"Росонерите" вече само с точка аванс пред Интер след реми с Дженоа

Хамед Траоре откри за гостите още в 13-ата минута. Доменико Берарди демонстрира фамозен поглед върху играта, пускайки разсичащ извеждащ пас за африканеца, който пък от своя страна демонстрира класа и прокара кълбото под плонжа на Драговски.

В 33-ата минута реферът Паоло Валери отсъди дузпа, която младият Душан Влахович реализира за 1:1. Нарушението за наказателния удар пък бе дело на искания от Ювентус юноша на Милан - Мануел Локатели.

След паузата Сасуоло беше близо до втори гол в мача. Опитният Обианг обаче прати своя изстрел право в напречната греда над вражеския вратар. До края реми имаше и при този показател. Ветеранът Франк Рибери пропусна да се превърне в герой за "виолетовите", когато мощен негов шут от близка дистанция също рикошира в горната греда.

Интер победи Наполи с 1:0 в Серия "А"

Интер някак си излъга Наполи и вече е близо до върха в Серия "А"

Гол от дузпа на Лукаку реши нервното дерби на "Джузепе Меаца"

ФИОРЕНТИНА - САСУОЛО 1:1

0:1 Траоре (13"), 1:1 Влахович -дузпа (33")