Отборите на Наполи и Фиорентина заплетоха до краен предел възела на върха в италианската Серия "А".

Двете единайсеторки постигнаха победи с по 2:0, съответно срещу Палермо и Верона, събирайки актив от по 21 точки.

След този 10-и кръг с толкова разполага и съставът на Интер, а лидерът Рома е с 21.

Това прави битката за челните позиции абсолютно непредвидима, още повече предвид добрата форма на преследвача Сасуоло.

Днес Наполи надделя над Палермо в "сблъсъка на мафиите", след попадения на Гонсало Игуаин и Дрис Мертенс. Първият се разписа след 39 минути игра, а вторият бе точен 10-ина минути преди последния сигнал.

В другата среща Фиорентина се завърна на правилния път, след поражението от Рома в предишния кръг.

"Виолетовите" от Флоренция съсипаха Верона, като с попадение на Калинич и автогол на Маркес, стигнаха до крайния успех като гости.

В следващия кръг Наполи гостува на Дженоа, докато Фиорентина е домакин на Фрозиноне, с Александър Тонев в редиците си.