Негативната серия на Интер в Серия "А" продължава. "Нерадзурите" завършиха наравно 1:1 при визитата си на Фиорентина в мач от 20-ия кръг на първенството. Мауро Икарди даде преднина на гостите в 55-ата минута, а Джовани Симеоне изравни в първата минута на даденето от съдията продължение.

Така миланският град събра 42 точки и заема 4-о място във временното класиране. "Виолетовите" са 8-и с 28 пункта.

Снимка 332418

Домакините можеше да излязат напред в резултата още във 2-ата минута, но Джовани Симеоне не успя да се ориентира добре и да нанесе голов удар. Последва нов пропуск на аржентинеца и удар от 25 метра на Киеза, който мина над вратата.

В 17-ата минута Спортиело се намеси добре при удар на Галярдини. Малко след това стражът изби шут на Перишич. В 31-ата минута удар на хърватина с глава излезе в аут.

В началото на втората част Фио отново бе близо до попадение, но силен удар на Киеза профуча покрай вратата.

В 55-ата минута Интер откри резултата. Жоао Кансело центрира от фаул и Икарди стреля с глава, ударът му бе спасен от вратаря, но аржентинецът реагира светкавично и отблизо довкара топката във вратата за 0:1.

Снимка 332420

"Виолетовите" натиснаха в търсене на изравнителен гол. В 71-ата минута удар на Бадел премина покрай страничната греда. Две минути по-късно Киеза направи хубав рейд, но не намери очертанията на вратата.

В 78-ата минута Ханданович спаси вратата си от гол след удар със задна ножица на Бабакар. В първата минута от даденото от съдията продължение Джовани Симеоне увенча натиска на "виолетовите" с изравнителен гол.