Отборите на Фиорентина и Емполи не се победиха в голямото тосканско дерби от програмата на Серия "А". Съперничеството на стадион "Артемио Франки" завърши при резултат 1:1, а по-разочаровани от подялбата на точките трябва да бъдат гостите, които водеха до 85-ата минута на мача.

Емполи поведе в 28-ата минута, след като лидерът на Фиорентина - Софиан Амрабат направи непривична за него грешка и даде старт на светкавична контраатака за съперника. Балдандзани подаде за Капуто, а той чукна за Николо Камбиаги, който с премерен изстрел не остави шансове за Пиетро Терачиано.

В първата минута от продължението на първата част, Франческо Капуто реализира втори гол за Емполи, но то беше отменено след намесата на ВАР.

В крайна сметка спасението за Фиорентина отново се казваше Артур Кабрал. През седмицата бразилецът се появи от резервната скамейка и вкара два гол на Спортинг Брага в Лигата на конференциите, а в неделния следобед имаше ключовата роля за 1:1. Бонавентура реши да смени фланга на атаката в 85-ата минута и подаде за Додо. Крайният бранител центрира към далечната греда, където Кабрал надскочи персоналния си опонент и реализира.

Емполи се намира на 12-то място във временното класиране с 28 точки, докато Фиорентина е две места по-надолу и три пункта по-малко.

Лацио победи Салернитана с 2:0 в мач от Серия А