Фиорентина даде сериозна заявка за класиране в Шампионската лига. „Виолетовите" победиха у дома Аталанта с 2:0 в мач от 23-ия кръг на Серия „А". По този начин флорентинци се изравниха с по 44 точки с Наполи на третата позиция, макар че южняците са с мач по-малко.

Иличич даде добър старт на Фиорентина, откривайки резултата в 16-ата минута.  Домакините обаче можеха да си отдъхнат едва в 81-ата мин, когато бергамаските останаха с човек по-малко заради червения картон на Чигарини. Малко след това пък Волски оформи крайното 2:0.

В друг мач от кръга, Удинезе надви Киево на „Фриули" с 3:0. Първото полувреме завърши без голов, преди вездесъщият Ди Натале да открие в 56-ата мин. Фернандес успокои домакините с втори гол четвърт час преди края, а Агиеманг-Баду оформи класиката в последните минути на редовното време.