Отборът на Интер победи с 2:1 Каляри като гост в двубой от 4-ия кръг на италианската Серия "А". Шампионът на Италия стигна до успеха, въпреки че губеше с 0:1 на почивката. С основна заслуга за победата отново бе Диего Милито, който реализира и двете попадения за своя тим.

Срещата започна равностойно, като домакините не се притесниха от своя далеч по-класен съперник. В 16-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение на Майкон срещу Матри в наказателното поле. Зад топката застана Джеда, който откри резултата. Броени секунди по-късно домакините пропуснаха златен шанс да удвоят преднината си. Матри бе изведен в отлична позиция отляво, но ударът му излезе в аут. До края на първата част двата отбора размениха по един опасен удар, като първо Агостини стреля от фаул, а след него и Самуел Ето'о шутира на сантиметри от гредата.

През второто полувреме Интер показа класата си. Жозе Моуриньо замени последователно Сантон и Камбиасо. В игра се появиха Балотели и Мота. Това даде резултат и в 51-ата минута "нерадзурите" откриха резултата. Диего Милито се възползва от груба грешка в защитата на Каляри и излезе сам срещу вратаря на съперника. Принца не сгреши и изравни. Само 5 минути по-късно отново Милито бе в прегръдките на своите съотборници. Бившият голмайстор на Дженоа получи пас по лявото крило и с точен удар идведе своя отбор напред.

Малко след гола наставникът на Интер бе изгонен от главния съдия. Причината за това бе невъздържана реакция на Моуриньо след едно нарушение срещу Балотели.

Интер заема 3-о място в класирането с актив от 10 точки. Каляри е предпоследна позиция със само 1 точка.