Отборът на Емполи поднесе поредната изненада от 14-ия кръг на италианската Серия „А", след като успя да вземе точка при гостуването си на Наполи. Срещата на „Сан Пауло" завърши наравно 2:2, като и двата отбора могат да съжаляват, че в крайна сметка не успяха да спечелят пълния актив от точки.

Домакините започнаха силно и в първия четвърт час наложиха сериозен натиск, който обаче не донесе желания резултат. От своя страна гостите от Емполи се бяха прибрали плътно в половината си и разчитаха на контри, с които да застрашат неаполитанци. При една от тях, в 19-ата минута, новаците в елита откриха резултата. Макароне изведе по отличен начин в полето Верди, който останал сам срещу вратаря не сгреши - 0:1.

До края на първата част гостите от Емполи създадоха още няколко отлични положения за гол и спокойно можеха да водят с 3:0, но сериозни пропуски направиха Макароне и Тавано.

След почивката кошмарите за домакините продължиха. В 53-ата минута, след центриране от корнер, топката достигна до Ругани, който от 2-3 метра вкара за 0:2.

Рафа Бенитес реагира мигновено и пусна в игра Игуаин и Де Гузман, което се оказа решаващо. В 67-ата минута Запата се разписа с глава и върна надеждите на домакините - 1:2. Точно 5 минутки по-късно, с първото си докосване до топката, Де Гузман вкара за 2:2 и изправи на крака повече от 30 000 зрители на „Сан Пауло". До края домакините наложиха натиск, но така и не успяха да стигнат до нов гол.

Равенството е трето поредно за Наполи в Серия „А". Любопитно е да се отбележи, че в този кръг победи не успяха да запишат и лидерите в класирането Ювентус и Рома.