Емполи записа четвърта победа за сезона в италианското първенство по футбол, след като разгроми с 3:0 Монца като домакин с хеттрик на Шимон Журковски. По този начин "сините" записаха 16-ата си точка и се доближиха на две от Каляри и Удинезе, които са над чертата на изпадащите.

26-годишният полски халф Журковски, който бе привлечен в началото на януари под наем от Специя, се разписа два пъти през първото полувреме и веднъж през второто. Той вече има четири гола за отбора в два мача.

Журковски така и не вкара в 28 мача за Специя, но в Емполи нещата изглеждат по различен начин. Полският национал има вече десет попадения и четири асистенции за "сините", при които има още един престой под наем между 2020 и 2022. Монца е 11-и в класирането.