Отборът на Дженоа крачи уверено към място във втория по сила футболен ешелон на Апенините - Серия „Б". Тимът от Генуа допусна домакинска загуба с 0:2 от Катания, като по този начин запазва мястото си в зоната на изпадащите.

Любопитното е, че гостите от Сицилия вкараха попадения 4 минути след началото и 4 минути преди края на двубоя. Точни бяха Гонсало Бергесио и Пабло Бариантос. Успехът изстреля Катания на 8-а позиция в класиране, с равен брой точки - 32, с Рома. Тази вечер „вълците" приемат Интер в голямото дерби на кръга.

В друг мач от кръга Торино победи като гост Пескара с 2:0. „Биковете" предрешиха интригата още преди почивката, когато взеха аванс след попадения на Алесио Черчи и Марио Сантана. През втората част пък домакините останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Владимир Вайс.

Благодарение на трите точки Торино може да диша спокойно в средата на таблицата. Пескара пък остава извън опасната зона, но близостта с нея е малка.

В Тоскана Сиена победи с минималното 1:0 Сампдория. Скъпоценното попадение за домакините реализира Ерьон Богдани в 71-ата минута.