Болоня пропусна да победи Дженоа в гостуването си на "Луиджи Ферарис". Двата тима завършиха наравно 2:2 в двубой от осмия кръг на италианската Серия А.

Болоня изпусна актив от 2:0 и допусна изравняване на резултата. В 37-ата минута Рикардо Орсолини беше точен, а Йенс Одгаард направи 0:2 в 56-ата минута с много хубав изстрел от границата на наказателното поле.

Андреа Пинамонти обаче се превърна в герой за Дженоа. Италианският нападател първо намали резултата с хубав фалцов изстрел от около 16 метра в 73-ата минута, а в 85-ата минута отново той вкара гол и изравни - 2:2.

В друг двубой от кръга новаците Парма и Комо също не успяха да се победят - 1:1. Двата отбора са съседи в класирането - 14-та и 15-а позиция.

Ливърпул победи Болоня с 2:0 в мач от Шампионска лига