Отборът на Сампдория допусна поражение с 0:1 при визитата си на гранда Интер, в срещата между двата тима от програмата на 9-тия междинен кръг от италианската Серия "А".

Двубоят бе на път да завърши така, както и започна - при резултат 0:0, като повече за това щяха да съжаляват по-скоро състезателите на гостите. Това обаче не се случи и в последната минута от редовното време, с гол от дузпа Интер стигна до безценните за състава 3 точки.

Футболистите на Сампдория продължават битката за призово класиране, което би им позволило участие в европейските клубни турнири. Въпреки поражението днес, съставът е на 4-ото място, вече на 6 точки зад втория Рома.

Интер пък бе само с един успех в последните си 4 мача, което отреждаше на отбора незавидната 8-ма позиция в таблицата с подреждането, но с трите пункта от днешния сблъсък "нерадзурите" се качиха с място напред и са на само една точка от днешния си опонент.

Положенията пред двете врати тази вечер се редуваха едно след друго, като основен виновник за "0"-та срещу Интер на светлинното табло до последните минути бе Паласио, който се надпреварваше сам със себе си да пропилява чудесни ситуации, в които съотборниците му го поставяха.

Длъжник за Самп пък бе Романьоли, който пропиля с лека ръка две чисти положения за отбелязване на гол - едно през първата и още едно през втората част на мача.

Малко преди края Дънкан тресна и гредата на вратата на Интер, но всичко това се оказа без значение в последната минута на редоното време, когато Икарди превърна отсъдената в полза на тима му дузпа в победен гол. Интер - Сампдория 1:0.