Шампионите от Ювентус стартираха с труден, но сладък успех защитата на своята титла. В мач от първия кръг на Серия „А“, „бианконерите“ се справиха с един от своите най-неудобни съперници – Фиорентина 2:1.

Всичко започна много добре за „Старата госпожа“, която откри резултата в 37-ата минута. В прегръдките на своите колеги попадна Сами Кедира, реализирал великолепно попадение с глава.

Мачът вървеше сравнително кротко преди настъпването на 70-ата минута, когато Виола се върна в срещата чрез Никола Калинич. Йосип Иличич центрира от ъглов удар, на далечната греда се оказа хърватският национал, който надскочи персоналния си пазач и не остави никакъв шанс на Буфон.

Така се стигна до първия звезден момент на Гонзало Игуаин като играч на Юве. „Ел Пипита“ се появи като резерва и в 75-ата минута дари с безмерна радост тифозите на торинци. Аржентинецът с наднормено тегло се оказа най-съобразителен при една отбита топка и от малък ъгъл промуши коженото кълбо под плонжа на Татарушану.

До края Юве удържа своята преднина и така се поздрави с първи успех през новия сезон. Резултатът можеше да набъбне и до 3:1, ала с пропуски блесна Марио Лемина.

ЮВЕНТУС – ФИОРЕНТИНА 2:1

1:0 Кедира (37‘), 1:1 Калинич (70‘), 2:1 Игуаин (75‘)

СТАДИОН: „Ювентус Стейдиъм“

СЪДИЯ: Давиде Маса

ЮВЕНТУС: Буфон, Брадзали, Алвеш, Бонучи, Киелини, Сандро, Кедира, Асамоа, Лемина, Манджукич, Дибала (резерви: Нето, Аудеро, Бенатиа, Пянич, Дзадза, Игуаин, Ернанес, Пиаца, Ругани, Лихтщайнер, Евра, Мароне)

ФИОРЕНТИНА: Татарушану, Родригес, Томович, Астори, Алонсо, Иличич, Бадел, Весино, Киеза, Калинич, Бернардески (резерви: Лецерини, Де Майо, Тейо, Милич, Санчес, Сарате, Фернандес, Дикс, Роси, Хаджи, Бабакар, Драговски)