Отборът на Лацио продължава да впечатлява всички в Италия, а защо не и цяла "футболна" Европа.

След като само преди кръг надигра Ювентус като гост, сега съставът на Симоне Индзаги се справи и с единайсеторката на Каляри, в сблъсъка между двата състава от програмата на 9-ия кръг в Серия "А".

Лацио победи с 2:1 Ювентус като гост

Лацио срази Ювентус след невероятна драма в Торино! (ВИДЕО)

Чиро Имобиле с два гола за "римските орли", Дибала пропусна дузпа

Столичани надделяха над не особено претенциозния си гост с 3:0, като две от попаденията реализира лидерът на отбора Чиро Имобиле.

Снимка 319264

Именно той даде преднина на римляните още в 7-ата минута, реализирайки точно 11-метров наказателен удар.

Четири минути преди почивката отново Имобиле покачи на 2:0, за радост на феновете на тима и всички в щаба на "небесносините".

Снимка 319263

Крайното 3:0 оформи Бастош, разписал се малко след подновяването на играта след почивката. Той бе точен, възползвайки се от асистенция на Луис Алберто.

С новите три точки в актива си, Лацио се изравни с Ювентус и разполага с 22 пункта от 9 изиграни срещи. Каляри остава на 16-ата позиция в подреждането.