С два гола в края на двете полувремеа Милан победи с 2:0 Чезена в мач от 21-ия кръг на Серия "А".

Футболистът на гостите Пелегрино имаше нещастието да вкара в собствената си врата, с което откри резултата в 45-ата минута. Касано "матира" петима футболиста на гостите с извеждащ прехвърляш пас към Златан Ибрахимович. В опита си да спре шведа обаче Пелегрино опъна мрежата зад Франческо Антониоли.

Лошата новина за "росонерите" е контузията на Алесандро Неста. Защитникът счупи лявата си ръка в 21-ата минута и ще се възстановява поне месец.

Иначе Чезена също имаше своите възможности, не се възползва от тях. В рамките на две минути четвърт час след първия съдийски сигнал гостите пропуснаха да открият резултата три пъти от изгодни положения.

През втората част Милан тотално доминареше и пропиля куп шансове за второ попадение. И след няколко пропуска на Робиньо в 93-ата Златан Ибрахимович подпечата успеха.

В класирането Милан отново има четири точки преднина пред втория Наполи, който е с 40. Чезена пък е на 18-а позиция с 19 т.